Politika

BURA U MOSTARU: Kordić spominje terorizam

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je kako je požar na deponiji Uborak podmetnut i da su zapaljene gume.

"Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar", rekao je Kordić.

Pozvao je građane da "ne nasjedaju na političke manipulacije" i da se "ujedine kako bi identifikovali počinioce".

"Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem", poručio je Kordić.

Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.

Od jutros je požar ponovo aktivan, a gase ga pripadnici vatrogasnih službi.

Podsjećamo, na području Grada Mostara od ponedjeljka je na snazi stanje prirodne nesreće zbog požara na Uborku. Najveća materijalna šteta pričinjena je na infrastrukturi deponije, a u požaru je u potpunosti uništena reciklažna hala zajedno s kompletnom opremom i postrojenjima.

Dodatnu zabrinutost izaziva zagađenje zraka, a stručnjaci upozoravaju da bi posljedice po zdravlje, posebno kod osjetljivih kategorija stanovništva, mogle biti dugotrajne.

Povezani članci